Produkty

Obornik bydlęcy granulowany - OBORVIT


Obornik bydlęcy granulowany to w 100% naturalny nawóz pochodzący z najczystszych ekologicznie terenów Polski. Unikalna technologia produkcji obornika bez obróbki termicznej powoduje, że pozostaje on pełnowartościowym, całkowicie naturalnym i bezzapachowym nawozem organicznym, a forma granulatu wpływ ana szybkie uwalnianie i niezwykle wysoką skuteczność działania. Jest całkowicie bezpieczny dla roślin, a dzięki swoim naturalnym właściwościom daje gwarancję obfitych i w pełni ekologicznych zbiorów.

Stosowanie

Idealnie nadaje do stosowania zarówno wiosną, jak i jesienią:

  • w ogródkach warzywnych
  • do iglaków i roślin ozdobnych
  • do hodowli kwiatów ogrodowych i doniczkowych
  • na trawniki i gazony

Na glebach lekkich, ubogich, piaszczystych - zaleca się stosowanie w proporcji 1 część nawozu na 2 części ziemi. Na glebach ciężkich, iłach, glinach - można zmniejszyć proporcje użycia obornika.

Przechowywanie

Należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Nie stosować na pastwiskach.

Pakowanie

  • opakowanie 5 litrów paleta 200 szt
  • opakowanie 10 litrów paleta 100 sztObornik koński granulowany - OBORVIT PLUSObornik koński granulowany to produkt bogaty w potrzebne roślinom mineralny składniki odżywcze i korzystną dla gleby florę bakteryjną. Zawiera mikroorganizmy, z których w procesie przemian w glebie powstaje próchnica. Wzrost ilości próchnicy wpływa na poprawę żyzności, urodzajności i struktury gleby. Jest to niezwykle przydatne poducza nawożenia gleb zniszczonych w wyniku nieumiejętnej uprawy, z wyniszczoną naturalną flora bakteryjną.

Stosowanie

Obornik koński, wytwarzający szczególnie dużo ciepła, jest zalecany do stosowania w inspektach i uprawach pod osłonami, gdyż świetnie ogrzewa glebę podczas kiełkowania nasion. Polecamy go działkowcom, przygotowującym samodzielnie roszady kwiatów i warzyw. Najlepszą porą na stosowanie obornika jest wczesna wiosna lub późna jesień (po zebraniu plonów). Od razu po rozłożeniu nawozu na rabatach lub zagonach należy go płytko przekopać i wymieszać z glebą, aby zapobiec utracie składników odżywczych ważnych dla upraw ogrodowych, takich jak azot.

Przechowywane

Należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Nie należny stosować na pastwiskach.

Pakowanie

  • opakowanie 5 litrów paleta 200 szt
  • opakowanie 10 litrów paleta 100 szt
Torf wzbogacony - ECOTORFMIX


Torf wzbogacony to udana mieszkanka torfu i obornika. Produkt dzięki zawartości składników odżywczych pochodzenia organicznego jest szczególnie polecany do stosowania na glebach zakwaszonych, zdegradowanych, ubogich w próchnicę. Dobre efekty uzyskuje się stosując w celu poprawy jakości gleb i zwiększenia plonów w uprawie warzyw, owoców, roślin ozdobnych (rabatowych) i trawników oraz do produkcji substratów w uprawach pojemnikowych (rośliny doniczkowe i balkonowe-tarasowe).

STOSOWANIE

Najlepiej stosować wiosną lub jesienią (po zakończeniu wegetacji). Na uprzednio przygotowaną glebę należy rozsypać torf wzbogacony w ilości 20-25 l (około 1/2 worka na 1 m2), a następnie wymieszać z ziemią na głębokości 10-15cm i wyrównać. Tak przygotowana gleba doskonale nadaje się do sadzenia roślin. Przy zakładaniu trawników powinno się nieco zwiększyć ilość używanego torfu.

PRZECHOWYWANIE

Należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Nie należny stosować na pastwiskach.